801-120-909 info@genmed.pl
Please specify image url

Test na potrzeby prywatne

Nasze laboratorium wykonuje trzy podstawowe rodzaje testów na ojcostwo, pierwszym z nich jest test na potrzeby prywatne dla 2 osób, dziecka oraz domniemanego ojca. Dzięki wysokim technologiom oraz zaawansowanej aparaturze, jesteśmy w stanie przeanalizować DNA pochodzące z wymazu z policzka i już po upływie 12 – 14 dni poznają Państwo wyniki badania. Dla Państwa wygody, laboratorium GenMed rozpoczęło współpracę z przychodniami w całej Polsce, dzięki czemu mogą Państwo udać się do najbliższej placówki partnerskiej, aby zostawić próbkę materiału biologicznego do badania, a także odebrać wyniki.

 

Badanie na potrzeby prywatne jest najpopularniejszym rodzajem testu na ojcostwo oferowanym przez laboratorium GenMed, od początku działalności wykonaliśmy już 14 tysięcy analiz genetycznych. Oferujemy zestaw do samodzielnego pobrania materiału, dzięki czemu mogą Państwo przygotować próbki do badania w dowolnej chwili.

 

Please specify image url

Test na potrzeby sądowe

Test na ojcostwo na potrzeby sądowe jest takim samym badaniem genetycznym jak prywatny test na ojcostwo, jedyna różnica polega na odmiennych procedurach wstępnych, przy pobraniu próbki materiału genetycznego. Na potrzeby sądu wymagane jest potwierdzenie tożsamości osób oddających swoje DNA, z tego powodu osoby badane muszą stawić się w laboratorium lub na umówioną wizytę w placówce partnerskiej, gdzie w obecności świadków sporządzony zostanie protokół oddania materiału do badania. Co istotne, przy badaniu muszą być obecni matka, dziecko oraz domniemany ojciec. Każda z osób powinna wylegitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość, w przypadku dziecka jest nim akt urodzenia.

 

Po oddaniu próbek oraz wniesieniu opłaty za badanie, pracownicy laboratorium rozpoczynają badania. Wyniki wraz z kompletną dokumentacją będą dostępne już po 10-12 dniach roboczych.

 

Please specify image url

Ustalenie ojcostwa na podstawie mikrośladów

Jest to specjalny rodzaj badania, do którego wymagane są odpowiednio zabezpieczone ślady biologiczne jednej lub dwóch badanych osób. W przypadku, gdy niemożliwe jest pobranie materiału od domniemanego ojca, można wykonać badanie na podstawie DNA pochodzącego z jego włosów, śliny, krwi, spermy, a także przedmiotów na których mógłby je zostawić, na przykład: maszynka do golenia, filtr papierosa, zużyta chusteczka higieniczna, patyczki do uszu, guma do żucia, używana szklanka, sztućce, itp. Zanim zdecydują się Państwo na tego typu badanie, prosimy o kontakt, w celu ustalenia jakie przedmioty będą chcieli Państwo przesłać do badania. Nasi laboranci zdecydują, w jaki sposób najlepiej będzie zabezpieczyć ślady do wysyłki i prześlą Państwu odpowiedniej wielkości woreczki strunowe.

 

Wykonanie badania na ojcostwo z mikrośladu można wykonać w trzech krokach. Po pierwsze, należy zlecić badanie na naszej stronie internetowej, następnie po otrzymaniu zestawu do pobrania materiału biologicznego oraz woreczków strunowych, pobierają i zabezpieczają Państwo materiał do badania. Po trzecie, wysyłają Państwo materiał do naszego laboratorium, gdzie grupa specjalistów wykona zlecone przez Państwa badanie.

 

Na wyniki testu ojcostwa wykonywanego na podstawie mikrośladów należy poczekać ok. 14 dni. Wówczas będą mieli Państwo dostęp do wyników oraz pełnej dokumentacji z wykonanego badania.

 

Należy pamiętać, że badanie z mikrośladów nie może zostać uznane przez sąd, ponieważ nie ma pewności z jakiego źródła pochodzą próbki. Aby wyniki badania na ojcostwo były wiarygodne dla sądu, należy wykonać sądowy test na ojcostwo w jednej z naszych placówek partnerskich, w obecności biegłego sądowego, który potwierdzi tożsamość badanych osób.

Już tylko 3 kroki dzielą Państwa od poznania wyniku testu na ojcostwo:
  • Należy wybrać odpowiednie badanie i zamówić je na naszej stronie internetowej, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy
  • Pobrać próbkę materiału genetycznego samodzielnie lub w placówce partnerskiej
  • Oddać lub odesłać próbki do laboratorium

Po otrzymaniu próbek oraz opłaty za badanie, rozpoczynamy pracę. Potrzebujemy około 5 dni na wykonanie skomplikowanych analiz na materiale DNA, po tym czasie jesteśmy w stanie podać Państwu wyniki telefonicznie lub mailowo, natomiast kompletna dokumentacja dostępna będzie po maksymalnie 12-14 dniach od otrzymania przez laboratorium materiału do badania.

Wszystkie badania wykonujemy w sterylnych warunkach, na sprzęcie najwyższej jakości oraz z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wysoka jakość usług jest dla naszego laboratorium priorytetem, dlatego od wielu lat poddajemy się zewnętrznym kontrolom jakości przeprowadzanych analiz genetycznych GEDNAP, które przechodzimy zawsze z wynikiem pozytywnym. Największym wyróżnieniem jest jednak certyfikat zgodności z normą ISO 17025 nadany przez Polskie Centrum Akredytacji. Akredytacja stanowi potwierdzenie wykonywania badań zgodnych z międzynarodowymi standardami. Dzięki temu, mają Państwo pewność, że badania ustalające ojcostwo wykonywane w laboratorium GenMed są przeprowadzane z najwyższą starannością, a wyniki są wiarygodne i nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

ZAMÓW TEST